شهروند الکترونیکی (e-Citizen)

مفهوم شهروند الکترونیک تعریف‌کننده سبک جدیدی از زندگی است که مزایای زیادی دارد و زندگی را آسان‌تر می‌کند. زندگی که در آن عادت‌های قبلی از جمله ایستادن در صف‌های طولانی، انجام امور بانکی به صورت حضوری و غیره کم‌رنگ‌تر شده و حتی ممکن است به کلی از یاد برود. شهروند الکترونیک پدیده‌ای است که کشور‌های درحال توسعه نیز هم‌اکنون با آن مواجه هستند و در کشور‌های توسعه یافته با جدیت بیشتری در حال رشد است.

ایران هم در چند سال اخیر پیشرفت زیادی در این زمینه داشته است و طرح‌های زیادی برای ایجاد کردن این سبک زندگی ایجاد شده اند.

مفهوم شهروند الکترونیک با تکیه بر فناوری‌های نوظهور و شبکه جهانی اینترنت، در تلاش برای ارائه خدمات گوناگون با حداکثر سرعت و حداقل هزینه از طریق یک بستر الکترونیکی به شهروندان است.شهروند الکترونیک محدود به خرید‌های اینترنتی و یا استفاده از خدمات برخط دولت‌ها نمی‌شود. شهروند الکترونیک سبک زندگی متفاوتی را نسبت به شهروندان نسل قبل‌تر از خود تجربه خواهد کرد. این سبک زندگی متفاوت بسیار کارآمدتر و پرسرعت‌تر از زندگی گذشته است.

در همین راستا در مرکز آموزش اصفهان صفریک دوره شهروند الکترونیک ویژه والدین عزیز و همچنین عموم افراد علاقه مند ارائه می گردد.همچنین  موارد آموزش مدنظر ما که مطابق با سرفصل فصل های بین المللی نیز می باشد، توسط مدرسین باتجربه این مرکز به صورت کتاب به زبان ساده و روان تهیه گردیده است.


Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home3/isfaha55/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443